Pārdomas par esošos un vēlamo…

Image

Katram no mums ir bijušas dienas un vakari, kad dziļi ieurbies kādā interneta vietnē vai kādā interesantā grāmatā, it kā lasi, meklē, bet tajā pašā laikā galva visu laiku kūp no pārdomām par sevi. Jā, tu it kā koncentrējies un kaut ko citu, bet tajā pašā laikā analizē sevi un savu dzīvi.

Es tāpat, sēžu, lasu citu cilvēku blogus un domāju par to, kas esmu es, kāda ir mana dzīve un kādu es to gribētu. Katrs vārds, ko izlasu, liek par kaut ko aizdomāties… Jā, lietainas, pelēkas un padrūmas dienas ir kā radītas pārdomām… Vismaz man vienmēr. Varbūt tāpēc man tik ļoti patīk lietus… Nezinu. Vienkārši patīk.

Kāpēc savu dzīvi esmu izsapņojusi pavisam savādāku, bet realitāte ir cita? Kāpēc reizēm mēs, cilvēki, gribam neiespējamo… Un, ja viss ir iespējams, kāpēc nenotiek tā, kā gribam? Varbūt vienkārši dzīve mums sniedz to, ko mums patiesībā vajag un patiesi laimīgi kļūstam tikai tad, kad sevī pieņemam šo patiesību. Varbūt tās vēlmes, kuras sevī izsapņojam, patiesībā mums nemaz nav vajadzīgas??? Bet varbūt paši par maz esam centušies un pārāk daudz kļūdu pieļāvuši, lai saņemtu to, par ko tik ļoti sapņojam?

Par daudz jautājumu vienam vakaram. Nē, tomēr nē, jo patiesībā katrs jautājums sevī jau ietver daļu atbildes. Padomā pati – katra, pat vismazākā cilvēka rīcība maina mūsu pasauli, veido tagadni un nosaka nākotni. Pat gājiens uz veikalu pēc maizes var izmainīt visu. Tu vari satikt savu izredzēdzēto pa ceļam, ja tāda vēl nav, tu vari laimēt loterijā, kuru izveidojis veikala tīkls, vari arī pēkšņi nonākt pie kādas atziņas… Viss ir iespējams, tikai vajag ticēt saviem sapņiem, un būt atvērtam katrai iespējai, kas varētu tevi tuvināt sapnim.

Piemēram, es visu savu apzinīgo mūžu esmu sapņojusi par dzīvi Ņujorkā… par karjeru, patstāvību, brīvību… Par radošu ikdienu, kas katru dienu atnes ko jaunu un aizraujošu. Jo man kā gaisa zīmes pārstāvei rutīna ir vislielākais ienaidnieks. Tā mani smacē un liek justies mirušai. Vienkārši eksistence, nevis dzīve…

Bet… man ir 27, man ir 2 bērni. Esmu bezdarbniece. Dzīvoju uz salas… Pilsētā, kur viens otru zin… Provinciālisms…

Un zini, es vienalga ticu savam sapnim… Manā pašreizējā dzīvē ir arī savi plusi. Pirmkārt, man jau ir bērni, ar kuriem es pašlaik pavadu kopā ļoti daudz laika. Otrkārt, karjeru var uzsākt un veiksmīgi izvirzīties arī 30 un 40 gadu vecumā. Galva man ir gudra, tāpēc uzskatu, ka viss vēl ir tikai priekšā. Un, treškārt, es dzīvoju Islandē, kas jau ir ļoti tuvu Amerikai. Tā kā, pacelies spārnos un tikai pārlido pāri okeānam un jau esi sapnī.

Tas viss nedaudz mierina. Bet dzinulis paliek. Kādreiz dzīvot vietā, kas ir nemitīgā kustībā… Kā ūdens… Kā vējš… Kā dzīvība…

Ar labu nakti. Nāk miegs un gribas sapņot…

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s